Lisans Programları

Kanada üniversiteleri, yüksek kalitede eğitimleri ve akademik standartları ile bilinir ve her yıl dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarında en yukarılarda yer alırlar. Dünyadaki en kaliteli eğitimi vermelerine rağmen yaşam ve eğitim maliyetleri Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi ülkelere kıyasla daha düşüktür. Kanada üniversiteleri binlerce lisans ve yüksek lisans seviyesinde programın yanı sıra pek çok mesleki alanda da sertifika ve diploma programı seçeneği sunarlar.

Dünya vatandaşı olmanın bir gerekliliği olan eleştirel düşünce ve analiz kabiliyetinizi geliştirmek için zengin araştırma ortamına sahip bu üniversitelerde eğitim alma imkanınızı değerlendirin. Uluslararası öğrenciler burada Kanada’da yaşama ve öğrenci olma yönünde geçiş yaparken devletten her türlü desteği alırlar. Oryantasyon etkinlikleri, öğrenci danışmanları, dil eğitimi destegi, akademik dernekler, sosyal kulüpler ve diğer pek çok program ile uluslararası öğrenciler sürekli desteklenmektedir.

Kanada, dünyanın en çok-uluslu ülkelerinden biridir ve etnik kökenleri ne olursa olsun bu çeşitlilik ve hoşgörü ortamında öğrenciler kendilerini evlerinde, kendi ülkelerinde hissederler. Uluslararası öğrenciler eğitimleri boyunca çalışma hakkına sahiptirler ve mezuniyet sonrası çalışma izni alarak göçmenliğe giden yola da geçiş yapabilirler.

Hızla gelişen ve çok kültürlü bir ortamda, uluslararası öğrencilerin en yoğun olduğu ve yaşam standartları her geçen gün artan ülkeler arasında olan Kanada’da eğitim almanın ayrıcalığını yaşayın.

Kanada verdiği eğitimi gerçek dünyayla tamamlar. Yarı zamanlı, tam zamanlı ve ücretli olmak üzere hem çalışarak deneyim kazanır hem de daha mezun olmadan kariyerinizi güçlendirmeye başlarsınız.

Yani, okulunuzda okurken ister yarı zamanlı isterseniz de tam zamanlı (Co-op) mezuniyetinizden sonra da 3 seneye kadar çalışma hakkı kazanırsınız.

Akademik, sağlık ve sosyal donatılardan, güvenlik hizmetlerine kadar her biri en üst seviyededir. Daha da iyisi her zaman kendinizi mutlu edecek farklı aktiviteler bulabilirsiniz. Kanada kendinizi daima güvende hissettirir.