Toronto Şehri Hakkında Bilgi

Kanada’nın en büyük şehri olarak bilinen Toronto aynı zamanda Ontario eyaletinin de başkentidir. Modern kültürlü yapısıyla canlı ve yaşam doludur. Economist Intelligence Unit ve Mercer Quality of Living Survey tarafından yaşanılacak en iyi şehirlerden biri olarak seçilmiştir.

Aynı zamanda Kuzey Amerika’nın en temiz ve en güvenli şehirlerinden birisidir. “Toronto” Kanadalı Huron Yerlileri’nin dilinde “buluşma yeri” anlamına gelir. Guiness Rekorlar Kitabı’na girmiş en uzun sokağı Yonge Street’tir. Alışveriş için en popüler sokak olarak bilinmektedir.

Toronto’da yaz ayları 25-30 derece arasında değişiklik gösterir. Yağış sık görülür. Kışları genelde soğuk geçer. Şehirde ilkbahardan sonbahara kadar rahatça gezilebilir.

Toronto’da ihtiyacınız olan ne varsa kolaylıkla bulmanız mümkün. Pazarlar alışveriş merkezleri oldukça yaygındır. Bahsettiğimiz en uzun cadde olan Yonge Caddesinde kolayca yürüyerek mağazalara ulaşabilirsiniz. Toronto’nun en popüler alışveriş merkezi Eaton Centre’de bu caddede yer almaktadır.

Gelişmiş bir şehir olan Toronto’da her yıl dünyaca ünlü festivaller, fuarlar, bienaller, konserler başta olmak üzere birçok etkinlik düzenlenmektedir.